Zdjęcia typu duch

Zdjęcia typu duch – jak je zrobić i co musisz wiedzieć?

Profesjonalna fotografia produktowa jest naturalną częścią strategii promocyjnej wielu firm. W końcu to właśnie atrakcyjna wizualna prezentacja produktu najbardziej przemawia do potencjalnych klientów. W branży odzieżowej najczęściej wykorzystywane są zdjęcia typu duch. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Na czym polega ten sposób fotograficznej prezentacji ubrań? Przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Fotografia produktowa ubrania

Firmy działające w branży odzieżowej prezentują swoje produkty na różne sposoby. Fotografia modowa, której rezultatem są zdjęcia z udziałem modelki lub modela, jest chętnie wykorzystywana przez popularne marki. Jednak to zdjęcia typu duch cieszą się największym zainteresowaniem. Można wręcz powiedzieć, że są koniecznością w branży odzieżowej. Dlaczego?

Sukienka, spodnie czy spódnica prezentowane przez modelkę lub modela ukazują najczęściej tylko zewnętrzną stronę produktu. Natomiast zdjęcia-duch pozwalają na wyeksponowanie szczegółów i wszystkich walorów konkretnego ubrania – również jego wnętrza. Właśnie dlatego fotografia produktowa w branży modowej to przede wszystkim zdjęcia z efektem ducha. Dzięki nim odzież wygląda atrakcyjnie, wielowymiarowo i estetycznie. Pojawia się pytanie – w jaki sposób osiągnąć pożądany rezultat?

Jak uzyskać efekt ducha na zdjęciu?

Podstawą jest wysokiej jakości manekin duch do zdjęć. Pierwszy krok to umiejscowienie odzieży na manekinie, tak, aby prezentowała się w najlepszy możliwy sposób. Następnie profesjonalny fotograf wykonuje sesję zdjęciową. Niezwykle ważne są tutaj prawidłowo ustawione oświetlenie i wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.

Cały sens zdjęć w stylu ducha jest taki, że ubrania wyglądają jak na modelu lub modelce, ale na fotografii jest tylko produkt. Stąd właśnie nazwa tego sposobu prezentacji odzieży. Dlatego, aby uzyskać efekt ducha na zdjęciu, konieczna jest profesjonalna graficzna obróbka zdjęć.

fotografia produktowa odzieży

Przykład zdjęcia typu duch z naszego portfolio

Obróbka zdjęć typu duch

Kompetentny i doświadczony fotograf nie tylko wykonuje zdjęcia wysokiej jakości – potrafi je również odpowiednio zmodyfikować. Warto wiedzieć, że przy zdjęciach z efektem ducha specjalistyczne umiejętności są niezbędne. Dlaczego?

Jak można się domyślić, głównym celem graficznej obróbki zdjęć w tym przypadku jest wyeliminowanie z nich manekina. Ponadto, jeśli na jednej fotografii chcesz zamieścić kilka produktów – na przykład spodnie i koszulę – to konieczne jest umiejętne wkomponowanie tych elementów w tło.

Częstą praktyką jest także prezentowanie różnych części odzieży osobno – na przykład kieszeni, wykończenia nogawki czy kołnierzyka. Tutaj również trzeba odpowiednio połączyć wszystko w estetyczną całość. Kolejny etap to eliminacja niepożądanych zagłębień na powierzchni ubrania i wyeksponowanie walorów kolorystycznych produktu. Wszystko po to, aby efekt był jak najlepszy.

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cennik sesji fotograficznych


Podsumowanie

Zdjęcia typu duch skutecznie przedstawiają wszystkie walory ubrania. Manekin, na którym znajduje się odzież, jest usuwany z fotografii przy pomocy specjalistycznych narzędzi do obróbki graficznej. Dzięki temu otrzymujesz esencję produktu w atrakcyjnej formie.

Fotografia produktowa to obecnie podstawa skutecznych działań promocyjnych w branży modowej. Przy czym liczy się przede wszystkim wysoka jakość zdjęć, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego i kreatywnego fotografa.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Krótki slogan nad tytułem

Powiązane wpisy na blogu

15

02

W życiu fotografa amatora niekiedy nadchodzi taki moment, w którym pasja zabiera coraz więcej czasu. Zaczyna on dochodzić do perfekcji w robieniu zdjęć i przez głowę przechodzi myśl, że może warto byłoby wykonywać zdjęcia zawodowo? Profesjonalna fotografia bardzo często zaczyna się od niewinnego hobby, które wciąga Cię coraz bardziej w świat zdjęć i ich obróbki. Dowiedz się, w jaki sposób możesz przekuć swoją pasję w pracę i jak zacząć zarabiać na fotografii....
28

01

Zima jest bardzo wdzięczną porą roku do fotografowania. Potrafi być urzekająca i nierzadko tworzy bajkowe scenerie, które stanowią gotowe tło do wspaniałych zdjęć. Warto jednak wiedzieć, jak spojrzeć na nią przez obiektyw aparatu, aby pokazać jej wszystkie możliwości. Sprawdź jak zrobić najlepsze zdjęcia zimy, kiedy spadający z nieba śnieg wyzwoli nagle w Tobie duszę fotografa i jak w tym wszystkim zadbać o sprzęt....
08

12

Dzisiaj niezwykle łatwo jest podarować komuś prezent. W Internecie możemy kupić dosłownie wszystko. Jednak trafienie w gusta nawet bliskiej osoby nie należy już do najprostszych zadań. Dlatego, jeśli szukasz prezentu dla fotografa pod choinkę (i nie tylko), spieszymy z pomocą i podpowiadamy, co może wywołać radość u obdarowanego. Dowiedz się, co sprawdzi się najlepiej i czy każdy rodzaj gadżetów dla fotografa będzie zawsze dobrym pomysłem?...
17

11

Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudniejszego, niż fotografowanie ruchomych modeli podczas zmieniającej się pogody na sesji plenerowej. Jednak zrobienie atrakcyjnego zdjęcia w zamkniętym pomieszczeniu z ograniczonym dostępem do światła, także okazuje się nie lada sztuką. Fotografia nieruchomości, tak jak inne dziedziny fotografii, również kieruje się swoimi zasadami. Jedną z nich jest odpowiednie przygotowanie wnętrza do sesji. Dowiedz się, co zrobić, aby Twoje zdjęcia bez prawdziwych modeli potrafiły równie mocno przykuć uwagę odbiorcy....